Közgazdálkodj okosan!

A Deák-délutánok keretében 2017. november 30-án újra vendégül láttuk a környék nyolcadik osztályos diákjait. A „Közgazdálkodj okosan!” vetélkedő keretében 4-4 fős csapatok oldottak meg feladatokat a pénzzel kapcsolatban.

A diákok egy rövid animáció megnézése után tesztet töltöttek ki a pénz keletkezéséről. Megmérték, hogy mekkora utat kell megtennie „A gyapotföldtől a németországi márkaboltig” egy farmernek, amikorra hozzájuthat a vásárló. A pénzügyi-gazdasági betűháló megoldása után közmondásokat értelmeztek, végül egy történetet írtak a jövő Európájáról.

A verseny eredménye szoros küzdelem után:

Megosztott első hely:

A jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és AMI PénzÜgyesek csapata.

Az adácsi Szent Jakab Általános Iskola és Sportiskola PénzÜGYESek csapata.

Második hely: A nagyrédei Szent Imre Általános Iskola Nagyrédei almácskák csapata.

képek a délutánról...