Idegen nyelvi akadályverseny

    A november 14-én gimnáziumunkban megrendezett idegen nyelvi akadályversenyre nagy számban jelentkeztek a helyi és környékbeli általános iskolák nyolcadikos diákjai: angolból 15, német nyelvből 8 háromfős csapat vetélkedett egymással. A diákok számot adtak idegen nyelvi szövegértésükről, szókincsükről, és a feladatlap kitöltése közben bejárták a gimnázium épületét. Megfigyelték a termek berendezését, megszámolták a lépcsőfokokat, elolvasták a feliratokat.

    A verseny második részében már az adventre, karácsonyra hangolódtak a diákok a szókeresők, szókirakók segítségével. Igazán izgalmas volt a verseny, hiszen az angolos csapatok között az utóbbi feladatlapok döntötték el a dobogós helyezések sorsát, hiszen az első rész után még holtversenyben állt néhány csapat…

A következő helyezések születtek:

Német nyelv:

1.      helyezést ért el: Fekete sólymok csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2.      helyezést ért el: Solymos követei csapat: Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

3.      helyezést ért el: Kaktussz csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

4.      helyezést ért el: Führeninnen csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

5.      helyezést ért el: Mesterek csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

6.      helyezést ért el: Nokedlik csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

7.      helyezést ért el: Leute csapat: Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

8.      helyezést ért el: Deutsche csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

 

Angol nyelv:

1.   helyezést ért el: ForeverChildren csapat: Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2.   helyezést ért el: Cats csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

3.   helyezést ért el: Tigers csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

4.     helyezést ért el: Body doubles csapat: Gyöngyösi Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

5.   helyezést ért el: Goblins csapat: Atkári Petőfi Sándor Általános Iskola

6.   helyezést ért el: Other team csapat: Gyöngyösi Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

7.   helyezést ért el: Metal csapat: Gyöngyöshalászi Széchenyi István Általános Iskola

8.   helyezést ért el: Legends csapat: Gyöngyöshalászi Széchenyi István Általános Iskola

 

9.   helyezést ért el hármas holtversenyben

·       Aliens csapat: Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

·       Kulamazsi csapat: Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

·       Sprite csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

10.  helyezést ért el: Unicorns csapat: Gyöngyöshalászi Széchenyi István Általános Iskola

11.  helyezést ért el: Soviet-o-blaster csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

12.  helyezést ért el: Midnight csapat: Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

13.  helyezést ért el: Scooby Doo csapat: Gyöngyöshalászi Széchenyi István Általános Iskola

 

    Köszönjük az Oxford University Press támogatását, akik biztosították az első három helyezett csapat jutalomkönyveit angol nyelvből.

képek...

  View My Stats